Державна програма евакуації підприємств із зони бойових дій

19 березня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №314, яка передбачає спрощене ведення господарської діяльності без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг). Строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану. Перелік видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації в умовах воєнного стану наведений в Додатку 2 до Постанови №314.

Єдиною вимогою є подання декларації до Міністерства економіки України, а в разі здійснення охоронної діяльності, — до Міністерства внутрішніх справ.

Декларацію до Мінекономіки можна буде подати:

  • в електронній формі за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Дія» чи у мобільному застосунку (після запуску відповідної послуги); 
  • у паперовій формі незалежно від місця перебування або реєстрації у центрі надання адміністративних послуг особисто або поштою.

 

У декларації слід зазначити: 

  • відомості про суб’єкта господарювання юридичної особи або фізичної особи-підприємця;  
  • відомості про адреси провадження господарської діяльності; 
  • вид господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання; 
  • назва ліцензії чи дозвільного документа на заміну якого на період воєнного стану подана декларація; 
  • позначка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.

Протягом одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану суб’єкти господарювання, які набули право на провадження господарської діяльності на підставі декларації, зобов’язані звернутися за отриманням ліцензії або дозволу до відповідного державного органу.

 

Ні, підприємцям доведеться самостійно придбати або орендувати підібране приміщення.

Після підтвердження заявки та уточнення всіх деталей, організаційна група з Міністерством економіки України та відповідною військово-цивільною адміністрацією у західних областях України знаходять приміщення, які відповідають потребам для розгортання відповідного підприємства.  Після погодження параметрів місця з підприємством, держава допомагає перевезти обладнання та працівників на нове місце. 

Перевезення здійснюють державні підприємства "Укрпошта" та "Укрзалізниця" на спеціальному транспорті.

Підприємство не має платити за перевезення виробничих потужностей, окрім випадків, коли підприємство хоче перевезти виробництво іншим способом, а не транспортом, який пропонує держава.

 

Для подачі заявки на участь у програмі необхідно заповнити форму за посиланням: https://auction.e-tender.ua/#/register.

У формі зазначається інформація щодо підприємства (ідентифікаційні дані, спеціалізація, можливість виробництва товарів/продукції для потреб оборонної сфери, потреба у виробничому приміщенні, потреба в електроенергії та інших ресурсах, кількість працівників та членів сімей, які планується перевезти, потреба у гуртожитках/місцях розміщення персоналу та членів їх сімей, кількість обладнання та спосіб його транспортування, доступність до транспортних вузлів, орієнтований термін демонтажу/пакування і завантаження обладнання, потреба у складських приміщеннях та сировині, орієнтований строк монтажу обладнання і запуску виробництва після переміщення, наявність каналів збуту продукції після виробництва.

Всі заявки збираються та обробляються представниками Міністерства економіки України для визначення відповідності підприємства критеріям пріоритетності. З усіма підприємствами, які подадуть заявку, обов’язково зв’яжуться.

 

Усі українські підприємства, великі та малі, які знаходяться у зоні активних бойових дій, можуть отримати державну допомогу в переміщенні своїх потужностей до західних областей України.

На яку підтримку можуть розраховувати евакуйовані підприємства?

  • Забезпечення безкоштовного переїзду до місця тимчасового переміщення.
  • Підбір відповідних площ для розміщення виробництва.
  • Переміщення та розселення персоналу.
  • Підбір працівників в місці дислокації після переїзду.

Хто в першу чергу отримає допомогу з евакуації підприємства?

Стратегічно важливі підприємства та підприємства, які виробляють товари першої необхідності (хліб та інша їжа, питна вода, одяг та інше) для забезпечення потреб цивільного населення, військових та Сил територіальної оборони.

 

Релокація бізнесу можлива до західних областей України, зокрема, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Для отримання допомоги, детальної інформації щодо наявності офісних та виробничих приміщень, цін на оренду можна звернутися до:

Рівненська область:

Центр економічного розвитку та релокації бізнесу, тел. 0 800 332 723, телеграм бот: @rivnelocation_bot

Тернопільська область:

Департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА,

тел.: (0352) 52-33-83, 25-25-85, e-mail: mail@economy.te.gov.ua

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Тернополі, тел. 096 99 77 204, 068 019 01 18, email: diia.business.ternopil@gmail.com

Евакуація бізнесу – Тернопільщина: тел., +380968375719, e-mail: business-evacuation_ternopil@ukr.net, facebook: https://www.facebook.com/help.business.Ternopil/, messenger: @help.business.Ternopil  

Львівська область:

Департамент економічної політики Львівської ОДА, тел. WhatsApp: +380668330313, +380680681751, +380634667138, email: investregionlviv@gmail.com

Чернівецька область:

Департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради, тел. (0372) 524 870, email: rozvytok@rada.cv.ua.

Центр підтримки підприємництва в Чернівцях, тел. +38 (066) 049 99 85, email: businesscity.cv@gmail.com.

Івано-Франківська область:

Для IT-бізнесу: Івано-Франківський ІТ Кластер, тел. +38 (095) 880 64 92, email: info@it-cluster.if.ua, веб-сайт: https://it-cluster.if.ua/relocation.

Івано-Франківський обласний контактний центр, тел. гарячої лінії 0 800 50 15 54, тел. (034) 55-18-56, (0342) 55-19-89, email: hotline@if.gov.ua.

 

Застереження!

Цей сайт має виключно інформаційно-просвітницький та рекомендаційний характер для населення і не є повноцінною юридичною допомогою. Асоціація правників України, її консультанти та волонтери не несуть відповідальності за надані рекомендації та правову оцінку ситуації.

Звертаючись на «Гарячу лінію правової допомоги Асоціації правників України», Ви автоматично і однозначно погоджуєтесь, що ознайомились з даною інформацією і не матимете жодних претензій до АПУ, її консультантів і волонтерів.

Повноцінна правова допомога надається адвокатурою України у порядку, визначеному законом. У разі необхідності отримання такої допомоги, просимо звертатись до адвокатів, які продовжують працювати у Вашому регіоні.

Запитайте наших юристів

Консультуємо з питань війни та її наслідків